منشور حقوق مصرف کننده

1. در صورت عدم تطابق دستگاه خریداری شده با صورتحساب، سلامت محصول و سلامت بسته‌بندی مصرف کننده مجاز است نسبت به عودت وجه یا تعویض دستگاه از فروشنده اقدام نماید.

2. فروشندگان ملزم هستند هنگام فروش محصول خود فاکتور (صورتحساب) معتبر شامل مشخصات کالا با ذکر قیمت، تاریخ و تعداد مورد معامله، به مصرف کننده ارائه دهند. مصرف کننده گرامی در هنگام دریافت صورتحساب به مشخصات کالا با ذکر قیمت، تاریخ و تعداد آن توجه فرمایید.

3. کلیه‌ی خدمات پس از فروش تعمیراتی و هزینه‌های جانبی آن از جمله اجرت تعمیر، تامین و تعویض قطعات، هزینه ایاب و ذهاب و حمل و نقل، ارسال دستگاه به (از) محل ارائه خدمات در دوره ضمانت رایگان بوده و در طول دوران تعهد با اخذ هزینه می‌باشد.

4. مصرف کننده گرامی چنانچه در بازه زمانی 90 روزه پس از فعالسازی، دستگاه شما عیب ذاتی از خود نشان دهد می‌توانید درخواست تعویض و یا جایگزینی کالا بدهید و در صورت عدم موجودی شرکت عرضه کننده موظف است وجه شما را استرداد کند.

5. مصرف کننده گرامی شما موظفید که کلیه متعلقات دستگاه را هنگام تعویض کالا به عرضه کننده تحویل دهید. در صورتی که لوازم جانبی دستگاه تعویضی خراب و یا مفقود شده باشد، می‌بایست مبلغ آن را پرداخت نمایید یا از پک دستگاه تعویضی کسر گردد.

6. چنانچه هرکدام از دستگاه‌های گارانتی ایراد فراگیر داشته باشد شرکت عرضه کننده موظف به دادن فراخوان جهت رفع مشکل است.

7. اگر طی دوره‌ی 18 ماهه‌ی گارانتی، نقص دستگاهی دو مرتبه تعمیر گردد و باز هم در مراجعه‌ی سوم آن نقص برطرف نشده باشد، شرکت متعهد است که دستگاه را با همان مدل تعویض نماید. چنانچه دستگاه با همان مدل موجود نباشد، مشتری می‌تواند با پرداخت مبلغ مابه‌التفاوت دستگاهی با مدل بالاتر دریافت کند و یا درخواست نماید که پس از کارشناسی قیمت و دریافت فاکتور رسمی، وجه پرداخت شده‌، عودت گردد.

8. مصرف کننده گرامی کلیه‌ی قطعات تعویضی و خدمات انجام شده در دوره تعهد از طرف شرکت گارنتی کننده به مدت 6 ماه ضمانت می‌گردد.

کلیه خدمات فنی و قطعاتی که خارج از شرایط گارانتی ارائه می‌شوند، تا 1 ماه پس از صدور فاکتور شامل ضمانت هستند.

9. در صورتی که حین عملیات تعمیر، خسارتی به دستگاه وارد شود، شرکت موظف است خسارت او را جبران نماید.

10. اگر در دوره‌ی 18 ماهه‌ی گارانتی طی مدت 2 هفته و 2 ماه در دوره تعهد در دستگاهی ایرادی مشاهده شود که کارشناسان فنی تضمین کنند قابل تعمیر نیست، در صورتی که دستگاه شامل موارد ابطال گارانتی نباشد، شرکت موظف است که دستگاه پذیرش‌شده را با دستگاهی از همان مدل تعویض کند. در صورتی که مدل دستگاه پذیرش شده موجود نباشد، مشتری می‌تواند با پرداخت مابه‌التفاوت دستگاهی با مدل بالاتر دریافت نماید.

11. شرکت خدمات دهنده موظف به صدور قبض پذیرش هنگام اخذ دستگاه برای ارائه‌ی هر نوع خدمات – چه دستگاه گارانتی باشد یا خیر – می‌باشد. همچنین تا طی حداکثر 3 روز کاری مبادرت به تعیین تکلیف و پاسخ‌دهی اولیه نماید. در صورت هزینه‌دار بودن تعمیرات، پیش از شروع عملیات تعمیر، حدود هزینه به مراجعه‌ کننده اعلام شده و در صورتیکه حین تعمیرات، عیب جدیدی مشاهده شود که در هزینه‌ها تاثیر داشته باشد، مراتب حداکثر طی 3 روز کاری، باید به مشتری اعلام شود و اعلام نتیجه نهایی به مشتری حداکثر 7 روز کاری از تاریخ پذیرش انجام می‌گردد. پس از انجام خدمات، برای هر نوع خدمات، چه دستگاه گارانتی باشد یا خیر ارائه فاکتور با مهر شرکت الزامی است.

12. در صورتی که دستگاه بیش از مدت اعلام شده در واحد خدمات پس از فروش بماند و دلیل دیر کرد واحد مذکور باشد، به ازای هر هفته یک ماه به گارانتی دستگاه اضافه خواهد شد.

13. در صورت تعلیق فعالیت شرکت، مدت زمان تعلیق به دوره‌ی گارانتی دستگاه‌های پذیرش شده افزوده می‌شود.

14. دستگاه تلفن همراه شما با در نظر گرفتن تاریخ درج شده روی کارت گارانتی، تاریخ صدور فاکتور و تاریخ فعالسازی به مدت 18 ماه از ضمانت ویراسرویس برخوردار می‌باشد (بر اساس تصاویر نحوه محاسبه گارانتی).

15. مطابق قانون حمایت از حقوق مصرف کننده دوران تعهد ویراسرویس در خصوص تلفن همراه شما برابر با 36 ماه می‌باشد.

16. مصرف کننده گرامی کارت گارانتی شما باید شامل اطلاعات زیر به صورت کامل باشد: سریال دستگاه، شناسه کالا، نام و کشور شرکت توليدکننده یا واردکننده محصول، زمان شروع ضمانت و تعهدات، شماره تلفن و نشانی شرکت خدمات دهنده، شرایط و دامنه تعهدات، استثنائات و شروط احتمالی و نشانی پورتال خدمات پس از فروش.

17. مواردی که دستگاه تلفن همراه شما را از ضمانت خارج می‌کند عبارتند از:

-استفاده نامناسب از دستگاه یا مواردی خارج از سازگاری و استانداردهای تعیین شده منطبق با آن.

-استفاده از هرگونه شارژر، باطری و لوازم جانبی غیراستاندارد.

-تماس و یا نفوذ مایعات و رطوبت به دستگاه.

-صدمات و ضایعات ناشی از ضربه، فشار فیزیکی، انحنا، آتش و حرارت، نوسانات برق و مواردی که به تشخیص کارشناسان فنی این مرکز مشمول شرایط استفاده نامناسب از دستگاه قرار گیرد.

-تعمیر و یا هرگونه تغییر در دستگاه توسط افراد و تعمیرگاه‌های غیر مجاز.

18. بهتر است مراجعه‌کننده پیش از تحویل دستگاه خود به شرکت، یک نسخه‌ی پشتیبان از اطلاعات آن تهیه کند، زیرا اطلاعات گوشی ممکن است هنگام تعمیر و رفع نقص، بر حسب نیاز پاک شود. مسئولیت حفظ این اطلاعات برعهده‌ی مراجعه‌کننده بوده و ویرا سرویس مسئولیتی در برابر آن ندارد.

19. چنانچه در طی مدت گارانتی دستگاه تعویض شده باشد، زمان انقضای گارانتی دستگاه جدید از تاریخ فعال‌سازی آن در شبکه همتا و حداکثر 6 ماه پس از زمان اظهار واردات در سامانه جامع تجارت به مدت 18 ماه است.

20. هیچ نمایندگی علاوه بر هزینه فاکتور شده حق دریافت مبلغ اضافی ندارد.